Dzięki doświadczeniom zdobytym podczas oglądania prezentacji „Co to jest prąd?” i ćwiczeń praktycznych przy użyciu zestawów dla małego elektryka, dzieci wykorzystując różne elementy (różnego rodzaju przewody, baterie – jako źródło prądu, żaróweczki, latarki, wzorniki do pisania i inne) poszerzały zakres wiadomości na temat przepływu prądu elektrycznego.
Podczas przeprowadzonych zabaw dzieci wywnioskowały, że bez źródła prądu nie będzie działać żarówka, wiatraczek czy dzwonek, źródłem prądu może być bateria, która musi być połączona z żarówką przewodami, przez co obieg zostaje zamknięty. Obieg prądu elektrycznego pozwoliło lepiej zobrazować wykorzystanie podczas zajęć zorganizowanych materiałów dydaktycznych „W krainie prądu elektrycznego”.
Dzieci dowiedziały się co to jest prąd elektryczny, w jaki sposób poruszają się elektrony, czym jest napięcie elektryczne i w jaki sposób prąd elektryczny dostarczany jest do mieszkań. Zwiększenie świadomości uczniów nastąpiło również poprzez korzystanie z materiałów dydaktycznych ujętych w prezentacji, a także podczas spacerów po budynku i terenie szkoły, w czasie których prowadzone były przez dzieci obserwacje linii, słupów wysokiego napięcia, transformatorów oraz kontaktów, gniazdek a także obserwacje pracy licznika prądu elektrycznego.
Dzieci poznały również zabawy tematyczne „Skąd w moim domu jest prąd?”, w trakcie których dzieci konstruowały „makietę” elektrowni (wykorzystując klocki, słupki i „Małego konstruktora”) – była to bardzo kształcąca zabawa, pozwalająca na utrwalenie rozumienia pojęć z zakresu energii elektrycznej (dzieci podzielone na trzy grupy miały stworzyć kolejno: elektrownię odnawialne źródła energii).